Metin 2 Pvp Serverlar Tanıtımı Ve Araması
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Metin 2 Pvp Serverlar Tanıtımı Ve Araması

Metin 2 Pvp Server-Metin 2 Pvp Server Tanıtım-Knight Online Pvp Server-Pvp Serverlar Tanıtım-Pvp Serverlar

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ OKUL TANITIM BİLGİLERİ

2 posters
YazarMesaj
erolckmk
Admin
erolckmk

Erkek Köpek
Tecrübe Puanı : 2344
Doğum tarihi : 20/05/94
İş/Hobiler : Web Master

ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ OKUL TANITIM BİLGİLERİ Empty
MesajKonu: ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ OKUL TANITIM BİLGİLERİ   ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ OKUL TANITIM BİLGİLERİ EmptyPaz Ekim 10, 2010 7:21 pm

FEN LİSELERİ

Resmî Fen Liseleri,

Zekâ düzeyleri ile fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri,
matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlar.

Matematik ve fen bilimleri alanlarında ge re ksinim duy ulan üstün nit e lik li bilim
adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık eder.

Öğrencileri araştırmaya yöneltmeyi, bilimsel ve t e k n o l o j i k gelişmeler ile yeni buluşlara
ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlar.

Yeni teknolojileri kullanabilen,
bireyler yetiştirir.

Öğrencilerin b i l i m s e l a r a ş t ı r m a y a p m a l a r ı n a ,
bilimsel v e t e k n o l o j i k
g e l i ş m e l e r i izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini sağlar.
Birinci yabancı dili İngilizce olan fen liselerinde öğrenim süresi 4 (dört) yıldır.

Bu okullardan mezun olan öğrenciler, ÖSS’yi kazanmaları halinde alanları ile ilgili
yükseköğretim programlarına devam edebilmektedir.

Resmî fen liseleri ile ilgili daha detaylı bilgiye http://ogm.meb.gov.tr adresindeki
“Okullarımız” butonu tıklanarak ulaşılabilir.

SOSYAL BİLİMLER LİSELERİ

Sosyal Bilimler Liseleri,

Edebiyat ve Sosyal Bilimler alanlarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının
yetiştirilmesine kaynaklık eder.

Edebiyat ve s o s y a l b i l i m l e r a l a n l a r ı n d a k i i l g i v e y e t e n e k l e r i ü s t d ü z e y d e
o l a n öğrencileri bu alanlarda yüksek öğretime hazırlar.

yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen

2010 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Okul Tanıtım Bilgileri

3

Öğrencilerin bilimsel, kültürel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde Türkçe ve
yabancı dil öğrenmelerini sağlar.
Öğrencilerde geçmiş nesiller ile çağdaşları arasında ortak duyguların
uyandırılmasını sağlar.

Türk s a n a t v e k ü lt ü r b i r i k i m i n i a n l a y ı p y o r u m l a y a b i l e n , yeni b i l g i v e
p r o j e l e r üretebilen bireyler yetiştirir.
Toplumun ekonomik ve kültürel kalkınmasına bilinçli bir şekilde katkıda bulunur.

Öğrencileri edebiyat ve s o s y a l b i l i m l e r alanlarında araştırmaya yöneltecek ve
gelişmelere ilgilerini uyandıracak ortam ve şartları hazırlar.

Birinci yabancı dili İngilizce olan sosyal bilimler liselerinde öğrenim süresi
“hazırlık + 4” yıldır.

Bu okullardan mezun olan öğrenciler, ÖSS’yi kazanmaları halinde alanları ile ilgili

Bilimler Liseleriyle ilgili daha detaylı bilgiye http://ogm.meb.gov.tr adresindeki

ANADOLU LİSELERİ

Resmi Anadolu Liseleri,

Öğrencileri ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlar.

Öğrencilerin yabancı dili, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek
düzeyde öğrenmelerini sağlar.

Anadolu liselerinde öğrenim süresi 4 (dört) yıldır. Ancak; öğretim süresi hazırlık + 4 yıl olan
okullar mevcut olup, bu okullarla ilgili bilgiler “Ortaöğretim Kurumları Geçiş Sistemi Tercih ve
Yerleştirme Kılavuzu’nda” yer alacaktır.

Anadolu liseleriyle ilgili daha detaylı bilgiye http://ogm.meb.gov.tr adresindeki

ANADOLU TEKNİK LİSELERİ

İlköğretim okulu üzerine öğrenim veren ve öğretim süresi dört yıl olan okullardır. Anadolu
Teknik Liselerinde Türk Millî Eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak
öğrencilere ortaöğretim seviyesinde ortak genel kültür vermek, onlara kişi ve toplumun
problemlerini tanıtmak, çözüm yolları aramak, yurdun ekonomik, sosyal ve kültürel
kalkınmasında katkıda bulunma bilinci ve gücünü kazandırma amacına yönelik olarak, teknik
alanlarda mesleki formasyon kazandıran, yüksek öğretime, mesleğe ve hayata hazırlayan, aynı
zamanda bir yabancı dil öğretilmesini amaçlayan, fen bilimleri ağırlıklı programlar
uygulanmaktadır.
emrealtay
Üye
Üye

Tecrübe Puanı : 21

ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ OKUL TANITIM BİLGİLERİ Empty
MesajKonu: Geri: ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ OKUL TANITIM BİLGİLERİ   ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ OKUL TANITIM BİLGİLERİ EmptyC.tesi Ekim 16, 2010 12:06 am

tşkrler

ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ SİSTEMİ OKUL TANITIM BİLGİLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Okul Önerilerimiz
» Okul Nedir
» MercureSOFT Kampanya ! Web-Admin Paneli | Auto Patch | Ticket Sistemi Dahil |60 TL/Ay